Türkiye Adalet Akademisi ile İstanbul Kültür Üniversitesi arasında “Lisansüstü Eğitim İş Birliği Protokolü” imzalandı

16.02.2021     Türkiye Adalet Akademisi Başkanlığı     1454

Türkiye Adalet Akademisi ile İstanbul Kültür Üniversitesi arasında düzenlenen Lisansüstü İş Birliği Protokolü hâkimler-savcılar, hâkim ve savcı adayları ile Türkiye Adalet Akademisi personelinin,  İstanbul Kültür Üniversitesine bağlı Lisansüstü Eğitim Enstitüsünde Kamu Hukuku ve Özel Hukuk Anabilim Dalları tarafından uygulanacak lisansüstü eğitim programlarını kapsıyor.

Lisasüstü eğitim programlarına başvuracak hâkim-savcılar ile hâkim ve savcı adayları ve akademi personelinin müracaatlarını almak, kesin kayıt hakkı kazananları tespit etmek hak ve yükümlülüğü üniversiteye ait olacak. Ayrıca programlara başvuru için üniversitenin belirleyeceği genel şartlar belirleyici olacak.

Yargı camiasına hizmet eden her bireyin sürdürülebilir bir hukuk eğitimi almaları gerekliliğini vurgulayan Akademi Başkanı Muhittin Özdemir; “ Yargıya olan güvenin arttırılması noktasında “Güven Veren Adalet İçin Etkin Eğitim” anlayışı Türkiye Adalet Akademisinde başarıyla sürdürülmektedir. İyi bir hukuk sistemini,  iyi bir hukuk eğitimi almış, mesleğe devamında da eğitimlerini sürdürülebilir kılmasından geçiyor. Her zaman söylediğimiz gibi hâkim ve savcılarımızın bir alanda uzmanlaşmalarını sağlamak temel hedefimiz. Bu hedefe ulaşmakta ancak üniversitelerimiz ile yaptığımız nitelikli iş birliklerinden geçiyor.

İstanbul Kültür Üniversitesi ile yaptığımız bu protokol sonrasında hâkim ve savcı adaylarımız ile akademi personelimizin üniversitemizin kaliteli eğitiminden faydalanmalarını umuyoruz.  En yüksek faydayı sağlayacaklarına inancım tam. İstanbul Kültür Üniversitesine bu protokolün düzenlenmesinde destek verdikleri için teşekkür ediyor, ülkemize ve yargı camiamıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

https://disiliskiler.taa.gov.tr/sayfa/yurtici-isbirlikleri